БУХГАЛТЕРСКОЕ ОБСЛУЖИВАНИЕ

Компания "БестМарк" оказывает полное бухгалтерское обслуживание компаний в Польше. У нас собственное бухгалтерское бюро, которое в течение нескольких лет предоставляет бухгалтерские решения, которые успевают идти в ногу с темпом бизнеса наших клиентов и позволяют им сэкономить время, сократить расходы и эффективно оптимизировать налоги. Наш персонал - команда квалифицированных бухгалтеров, которые лицензированы в Польше и обладают достаточными знаниями ведения бухгалтерии в других странах.

И самое главное! Наши бухгалтера имеют польское и украинское, российское или международное образвание и опыт, которые позволяют им находить такие решения, которые не сможет предложить никто.

БУХГАЛТЕРСКИЕ УСЛУГИ:

Ведение бухгалтерских книг:

- подготовка фирменного плана счетов,

- разработка учетной политики,

- текущий учет хозяйственных операций,

- ведение учета для целей НДС,

- оформление деклараций и налоговых расчетов,

- документальное оформление отчетности для Главного статистического управления,

- составление годовых и промежуточных финансовых отчетов,

- составление анализа для Правления,

- поддержка во время налогового контроля и аудита.

Ведение книги доходов и расходов:

- текущий учет хозяйственных операций,

- ведение учета для целей НДС,

- оформление деклараций и налоговых расчетов,

- ведение учета доходов,

- ежемесячное исчисление налога,

- ведение учета для целей НДС,

- составление годовых расчетов.

Дополнительные услуги:

- ликвидация налоговой задолженности,

- составление отчетов и предоставление сведений о расчетах,

- составление отчетов на других языках – по желанию клиента,

- представительство интересов клиента в Налоговой инспекции.

СТОИМОСТЬ БУХГАЛТЕРСКИХ УСЛУГ:

Для удобства наших клиентов мы разработали 3 формата бухгалтерского обслуживания:

1. Пакетное обслуживание с ежемесячной оплатой.

Этот вариан вам удобен, если вы ведете активную работу на территории Польши. Для вас разработаны три пакета в зависимости от объемов вашей деятельности. В каждом предусмотрены также консультации.

2. Оплата по факту оказанных услуг.

В этом случае Вы оплачиваете только за те документы, которые были обработаны.

0-3 документа – 200зл + НДС
4-10 документов – 300 зл +НДС
11-30 документов – 400 зл +НДС
31-50 документов  
- 650 зл + НДС
51 – 100 документов 1040 зл +НДС
101 – 200 документов 1560 зл +НДС
Свыше 201 документов цена определяется индивидуально. 

Принцип начисления оплаты согласно прайсу

Стоимость наших бухгалтерских услуг зависит исключительно от количества документов, внесенных в бухгалтерию в течение месяца. Например: за месяц март Вы внесли в бухгалтерию 50 документов, это означает, что 1 апреля будет выставлена ​​фактура на квоту, прописанную в пункте от 26 до 50 документов в месяц. Это помогает клиентам контролировать и полностью понимать вопрос стоимости услуг. 

3. Консультации.

Для всех наших клиентов мы делаем рассылку со свежей информацией о вопросах налогообложения и т.п. бесплатно. В момент подписания договора о бухгалтерском обслуживании, косультант Вам предложит и порекомедует пакеты консультаций. Пакеты консультаций разработы специально для удешевления бухгалтерсого обслуживания для Вас. В зависмости от специфики Вашей деятельности Вам понадобится определенный объем рекомендаций.

Мы приглашаем Вас связаться с консультантом, который подготовит для вас предложение о сотрудничестве в области бухгалтерских услуг, с учетом ваших индивидуальных потребностей.

Часто задаваемые вопросы о ведении бухгалтерского учета в Польше:

ОТЛИЧИЯ В ВЕДЕНИИ БИЗНЕСА В ПОЛЬШЕ И УКРАИНЕ (Интервью на украинском языке)

Анна Михайленко: «В Україні керівник фірми може бути тричі одруженим, але бухгалтера буде мати — лише одного. В Польщі все по-іншому…»

Досьє: Анна Василівна Михайленко, закінчила Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана (тоді — Київський інститут народного господарства) та академію Леона Козьміньского в Варшаві. Бухгалтер з 25 річним стажем роботи в Україні, сьогодні – практикуючий бухгалтер в Польщі, керівник бухгалтерського відділу ТОВ Фінанси&Облік (Finanse&Rachunkowość Sp. z o.o.) та ТОВ Група Оптіма (Grupa Optima Sp. z o.o.), співвласник ТОВ Бестмарк (Bestmark Sp. z o.o.)

Анна попри свою ретельну та відповідальну роботу, невичерпний оптиміст, та людина з чудовим почуттям гумору. Будь-яку, навіть складну, проблему розглядає з точки зору можливостей її вирішення. Вміє знаходити вихід з непростих ситуацій. Націлена на результат. Не зупиняється на досягнутому. Відкрита для людей, пригод і нових викликів.

Не секрет, що хороший бухгалтер в Україні – це запорука успішного бізнесу. А для людей, які планують відкрити свою фірму в Польщі – це одна з перших «головних болей». Відомо, що український бухгалтер не знайомий з польською системою і навіть попри подібність законодавства є все-таки ряд відмінностей. До цього додається ще мовний бар’єр. Саме тому більшість українських бізнесменів в Польщі, як і більшість поляків, користуються послугами бухгалтерських фірм віддалено. Однак, якщо для поляка – така форма співпраці звична, то для українця зовсім не просто призвичаїтися до нових правил. Детальніше про спільні та відмінні риси цих двох систем ми вирішили дізнатися у бухгалтера, яка на практиці може їх порівняти — Анни Михайленко.

-Пані Анно, відразу головне питання — які основні відмінності у веденні бухгалтерії в нас та в Польщі, про які потрібно знати особам, які планують розпочинати діяльність в сусідній країні?

-перша суттєва відмінність – це підхід до ведення бухгалтерії. Тут, у Польщі дозволити собі утримувати в своєму штаті бухгалтера може не кожна фірма, оскільки потрібно рахуватися з досить високими видатками на зарплату. Через це більшість фірм, навіть уже досить прибуткових, користуються послугами віддаленого бухгалтера, де оплата рахується від кількості опрацьованих первинних бухгалтерських документів. Якщо «копнути глибше», то в Україні бухгалтер – це і фінансовий директор, і права рука керівника, і консультант -податковий та інвестиційний і всі інші посади, які пов’язані з грошима.Як кажуть у народі: «І коваль, і швець, і кравець, і на дуду грець». Через це часто жартую, що керівник може бути тричі одружений, але бухгалтер у нього буде лише один (сміється-авт.). У Польщі ж бухгалтер – це особа, яка займається тільки опрацюванням первинних бухгалтерських документів.

— А хто ж тоді займається всіма іншими речами, які, як Ви назвали, в Україні зосереджені в особі бухгалтера?

— У Польщі ці функції досить поділені. Наприклад, коли в фірм виникають питання щодо співпраці, скажімо, із іншими країнами і пов’язані з цим податкові нюанси,тоді звертаються до податкових консультантів, коли виникають потреби інвестиційні – до інвестиційних або фінансових консультантів. Це люди, які займаються цими конкретними сферами. Наприклад, щоб стати податковим консультантом потрібно пройти додатковий курс та скласти іспит, і тільки після цього можна отримати сертифікат. Часто доводиться багато функцій переймати самим керівникам або іншим працівникам польських фірм. Наприклад, тут абсолютно нормальним та звичним явищем є те, що це керівник сам нараховує працівникам зарплату або виставляє фактури. Відверто кажучи, наша фірма намагається «згладити» цю різницю, через що нашому бухгалтерському відділу доводиться часто відповідати на питання, які виходять за межі компетенцій традиційних польських бухгалтерських офісів.

— Чи можна назвати найчастіші помилки українських бізнесменів в Польщі?

Насправді в українських підприємців значно більше питань до бухгалтерів, ніж у польських, що,я вважаю, є нормальним і зрозумілим. Це процес пристосування до нового середовища бізнесу. Тому краще запитати п’ять разів, аніж зробити помилку і пізніше її «відкручувати». Хоча насправді важко зробити статистику найчастіших помилок. Мабуть, одним з основних моментів є те, що часто українські бізнесмени хочуть використовувати в Польщі українські схеми, однак, з огляду на законодавство не завжди це можливо. Часто виникають питання, щодо первинної документації, які ми звичайно ж допомагаємо прояснити.

— Тобто співпрацювати з українцями в плані ведення бухгалтерії важче, аніж з поляками?

Знову ж таки, якщо йдеться про традиційну польську бухгалтерію, яка полягає єдине на опрацюванні первинних документів, то різниці немає. Накладні всіх клієнтів однакові, тільки назви і квоти різні (сміється – авт.) Однак українські бізнесмени потребують більше часу, мають більше запитань, і більші потреби у допомозі. Також специфікою є те, що працівниками таких фірм є часто також українці. Це, в свою чергу часто створює додаткові перешкоди, які доводиться долати спільно. Наприклад, щоб іноземець в Польщі отримав міжнародну страховку А1, потрібно щоб ця людина мала дозвіл на роботу, місяць відпрацювала в Польщі, маючи при цьому актуальне місце проживання. Для фірм, які планують відправити цього працівника у відрядження в іншу країну – це додаткова перешкода, кошти і втрата часу, тоді коли для поляків – це зовсім не проблема.

— В Україні бухгалтер – це середня ланка між податковою службою і фірмою. Чи в Польщі ця роль покладена також на бухгалтера?

Так, тут ситуація схожа. Після підписання контракту на надання бухгалтерських послуг до податкової направляються документи, де вказується у якому місці зберігається документація фірми та довірені особи. Через це у випадку, коли в податкової виникають питання, працівники податкової телефонують до осіб, вказаних в цих документах. У крайньому випадку до членів правління фірми. Загалом, співпраця з податковою, в більшості, ведеться в електронній формі, або за посередництвом пошти. Інколи можуть виникнути питання, які можна вирішити в телефонному режимі, а ще рідше виникає необхідність відвідати податкову інспекцію особисто.

— Якщо ми вже порушили тему податкової інспекції, то як часто можуть навідатися перевірки інспекторів податкової служби і як співпрацюється з ними у Польщі?

Якщо фірма вчасно оплачує всі податки і не спричиняє заборгованості перед державним бюджетом, то можливий такий варіант, що й десять років ніхто не прийде з перевіркою. Хоча, звичайно, в податкової інспекції є право зробити перевірку в будь-який момент. Однак, насправді, державні структури цим не зловживають. Проте є випадки, коли податкової перевірки не уникнути. Наприклад, це коли фірма виступає з проханням про повернення ПДВ. Тоді інспектори будуть перевіряти кожну накладну і кожну суму. І тут знову ж хороша новина для власників польських фірм, якщо документи в порядку – тоді в межах двох-трьох місяців фірмі буде повернено ПДВ. До речі, без будь-яких перешкод. Щодо співпраці з податковою, соцстрахом чи іншими державними структурами, варто також розуміти, що функція бухгалтера заповнити потрібні документи, подати звіти, тощо… Тут не «вирішують проблеми» українськими методами. Скажімо, якщо ми подаємо заявку на реєстрацію фірми як платника ПДВ, то це не означає, що ми гарантуємо, що податкова інспекція це зробить. Часто в працівників податкової виникають додаткові питання, або вимоги. Тому нерідко це не залежить від самого бухгалтера, а вимагає співпраці в форматі керівник фірми-бухгалтер-податкова.

З усього вищесказаного можна зробити висновок, що з бухгалтерської точки зору, в Польщі лише переваги в сфері ведення бізнесу, порівнюючи з Україною. Чи є все ж і недоліки?

— Насправді останні події в Україні, та спілкування з українськими бізнесменами підтверджує, що сьогодні малий та середній бізнес переживає не кращі часи. Зрозуміло, що економічна ситуація Польщі значно відрізняється від України, тому немає нічого дивного в тому, що й ведення діяльності тут відрізняється, як то кажуть, у кращу сторону. Звичайно, потрібно рахуватися з серйозною конкуренцією, але водночас можна розраховувати на стабільність законодавства, валюти, доступність низько відсоткових кредитів для фірм, які справді активно працюють. Також, на приклад, тут немає обмежень щодо зовнішньоекономічних розрахунків у валюті або щодо співпраці з країнами «податкового раю», як кажуть поляки. Немає тут обов’язкової продажі валюти, немає контролю з боку податкової чи Нацбанку за поверненням валютних засобів з-за кордону. Тут вільно можна проводити операції в доларах, євро чи злотих на розсуд самих підприємців, що звичайно є дуже зручним. Однак, досить часто для українських бізнесменів є незвичні терміни розгляду справ. Принцип роботи «на вчора» тут не зовсім працює. Наприклад розгляд справи щодо міжнародного страхування працівника, про яке ми вже згадували, може розглядатися кілька місяців. І це навіть тоді, коли працівникові терміново треба страховку.

-Які поради від Вас, як бухгалтера, Ви б підказали для осіб, які планують розпочинати бізнес в Польщі?

-шукати інформацію і читати. Проблемою часто є те, що українці нерідко пробують вести діяльність у Польщі не зовсім обдумано і досить спонтанно. Сьогодні з доступом до інтернету відкривається безліч інформації з різних сфер. Тут є і відповіді на багато запитань і зразки фактур і робочих договорів, калькулятори заробітних плат, і описані процедури перед різними державними органами. Після цього буде значно простіше робити перші кроки…

НДС В ПОЛЬШЕ?

Ставка НДС при экспорте за пределы ЕС равна 0%.
Уплаченный НДС (разница) возвращается государством автоматически в срок до 3 месяцев на основании оформленных экспортных деклараций..

КАКИЕ НАЛОГИ ПЛАТЯТСЯ В ПОЛЬШЕ?

Подоходный налог от прибыли (CIT) - в размере 19%.

Налог от товаров и услуг (НДС) - в размере 23%, а также льготные 5% и 8% для некоторых видов деятельности (например — 5% для сельхозпродукции, книг и журналов). Оплачивается разница между налоговым кредитом и налоговыми обязательствами.

ЛЬГОТНЫЕ УСЛОВИЯ ДЛЯ БИЗНЕСА - ПРЕДУСМОТРЕНЫ ЛИ В ПОЛЬШЕ?

В Польше существует множество специальных экономических зон. Льготы — освобождение от налога на прибыль. От бизнеса требуются инвестиции и создание рабочих мест согласно условиям зоны.

СКОЛЬКО СОТРУДНИКОВ ДОЛЖНО РАБОТАТЬ В КОМПАНИИ В ПОЛЬШЕ?

Количество сотрудников не регламентируется. Члены правления могут выполнять всю работу в ООО, не нанимая сотрудников. Но для этого по истечении 6 месяцев проживания в Польше членам правления необходимо получить разрешение на работу и рабочую визу (что является первым шагом к получению ВНЖ). Практически всю работу можно отдать на аутсорсинг, но для получения/продления ВНЖ необходимо создавать рабочие места.

КАКОЙ РАЗМЕР МИНИМАЛЬНОЙ ЗАРАБОТНОЙ ПЛАТЫ В ПОЛЬШЕ?

Минимальная стоимость работника для предприятия составляет 1800 злотых брутто (450 евро).
При этом, сотрудник на руки получит около 1100 злотых (275 евро).
Около 400 злотых налогов и соц. сборов заплатит работник и около 300 злотых — фирма. При этом, стоит учитывать, что за счет соц. отчислений работник получает бесплатную медицинскую страховку не территории Польши.